A+ A A-

Kaybettiler; Ama Bütün Yumurtalar Tek Sepette!

Artık referandumun sonucu ne olursa olsun 16 Nisan Türkiye’nin tarihinde bir dönüm noktası haline gelmiş bulunuyor. 16 Nisan her durumda yeni bir dönemin başlangıcı olacaktır; siyasal süreç 16 Nisan’a kadar nasıl ilerlerse ilerlesin, ondan sonrasında mutlaka büyük bir farklılaşma olacak, ya daha iyiye doğru, ya da daha kötüye doğru… Hayatın bugünkü gibi akmaya devam etmezken Evet ve Hayır sonuçları artık yakın geleceği bu kadar dramatik bir şekilde belirleyecek. 

  

07/03/2017 

 

Devamını oku

Karşı-Darbe ve Kaos

 Kaos ortamı özellikle orta sınıflarda bir “güçlü lider” etrafında toplanma güdüsünü güçlendirse ve bu anlamda iktidarın işine geliyor gibi görünse de karşı-darbe sürecinin neden olduğu mağduriyetler toplumsal bir tepkiye de yol açacaktır.

 

  

20/09/2016 

 

Devamını oku

Erdoğan'ın Pirus Zaferi

 Cemaat kaybetti ama aynı zamanda devlet de çöktü; 15 Temmuz’un altında kalan ordu ve bürokrasi felç oldu. Cemaate karşı yürüttüğü savaşı kazanan Erdoğan, aynı zamanda iki gerçeği daha fark etti...

 

02/09/2016 

 

Devamını oku

Şerden Hayır Doğar mı?

Yan yana gelemeyenler bir dirsek teması geliştirebilirlerse, dahası bir demokrasi bloğu oluşturabilirlerse “Her şerden bir hayır doğar” diyalektiği gerçek olur. Biraz zor ama ihtiyacımız olan da budur.

 

 

 

27/07/2016 

Devamını oku